Напрямки діяльності

Господарська діяльність лісгоспу спрямована на раціональне та ефективне використання лісових ресурсів, вирощування високопродуктивних деревостанів, охорону навколишнього середовища. Середній розмір лісокористування з 1 га вкритих лісовою рослинністю земель становить 1,94 м3, ступінь використання середнього приросту на 1 га – 51 %, щорічний обсяг створення лісових культур вказують на високу інтенсивність ведення лісового господарства.

Рівень інтенсивності ведення лісового господарства

Найменування показників

Одиниця вимірювання

За даними минулого л/в

Середньорічні обсяги за останні 2 роки

1.Річний розмір лісокористування (лік від) – усього

тис.м3

23,42

23,14

в.т.ч. від рубок головного користування

тис.м3

6,1

10,57

2. Середній розмір лісокористування з 1 га вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок

м3

1,94

1,92

3.Річний обсяг робіт з лісовідновлення:- створення лісових культур

га

45,3

40,5

Лісове господарство в економіці району займає провідне місце.

Основні напрямки його розвитку – це збереження і підвищення природоохоронних, захисних, санітарно-технічних, естетичних та інших функцій лісу, а також вирощування цінних, високопродуктивних насаджень, отримання з гектару більшої маси ділової деревини.

Наявні в лісовому фонді сільскогосподарські угіддя використовуються для потреб лісової охорони або зовсім не використовуються і потребують заліснення.

З побічних лісових користувань має місце заготівля сіна (3 т на рік) і в незначній кількості лікарських рослин (звіробій, череда, хвощ польовий, материнка), заготівля яких проводиться, в основному, на землях сільскогосподарських підприємств.

Окрім задоволення потреб народного господарства в деревині і продукції побічних лісових користувань, лісові насадження мають важливе природоохоронне і рекреаційне значення.